Zot na ruaj/ Rikthehen tërmetet në Shqipëri, dridhet toka qënë mëngjes, ja epiqendra dhe magnitudaNuk gjen qetësi toka. Mëngjesin e sotëm është regjistruar një lëkundje tërmeti.Lëkundja është regjistruar në detin Adriatik, me magnitudë 4.1. Edhe pak ditë më parë janë regjistruar lëkundje me magnitudë 3.4 ballë, ku u ndjenë në Tiranë, Himarë, Sarandë dhe në disa qytete të tjera.Nuk raportohet për dëme.