Zot na mbro/ Rizgjohen tërmetet, dridhet sërish toka, ja epiqendra dhe magnitudaNuk kanë të ndalur tërmetet në Greqi.Një tjetër lëkundjen e fortë është regjistruar pak më parë në shtetin fqinj me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter.Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Platanoulia, Larissa, me një thellësi prej 2 km.Lëkundjet  kanë shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme materiale.