Sulmuesit të Kombëtares shqiptare i ndodh ‘hataja”, sa mbaroi ndeshjen dje, shkon në shtëpi, por….Policia kontroll në çdo cepMenaxheri i VIP-ave, Xhani Demika ka njoftuar në një status në rrjetet sociale se sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka rënë pre e grabitjes. Menaxheri i njohur ka postuar edhe dy foto nga shtëpi e shkatërruar e Manajt si dhe momentin kur policia kontrollon shtëpinë.Sulmuesit i janë grabitur në shtëpi dy ora me vlera të larta dhe një shumë parash cash.Rey Manaj, ishte protagonist ditën e djeshme me Barcelona B duke shënuar dy gola në barazimin që skuadra spanjolle mori në kampionat.

Por pas kësaj fitorje sulmuesi është përballur me një lajm të keq, pasi pas ndeshjes, sulmuesi lushnjar ka marrë një lajm të keq. Disa hajdut kanë hyrë në shtëpinë e tij në Spanjë duke i vjedhur 3 ora të shtrenjta dhe 70 mijë euro cash.