Sporti shqiptar në ZI/ Sapo ndodhi ngjarja e rëndë, shuhet ish-trajneri i njohur (Emri+Foto)Një ngjarje e trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për sportin shqiptar.Bëhet me dije se ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare Sami Rexha, ish-basketbollist dhe trajner i skuadrës së Flamurtarit për meshkuj dhe femra. Një njeri që gjithë jetën ia kushtoi sportit, teksa për shumë vite shërbeu edhe si mësues i edukimit fizik në Vlorë.