Skan.dal/ Edi Rama kë.rcënon gazetarët në studio pa ‘iu dridhur’ qerpiku: Do më lini apo t’iu bëj….

Një foto e Kryeministrit Edi Rama së bashku me Ardian Çapjen, subjekt i OFL-së, është bërë temë debati me tone të larta në emisionin “Opinion”. Por pasi ‘ofendon’ gazetaren e kronikës Klodiana Lala, kreu i qeverisë i nxehur dhe nga ndërhyrja e gazetarit Artan Hoxha kë.r.cënoi në studio se nëse nuke  linin të fliste do të bënte atë që ai di të bëjë më së miri.

“Më lër të mbaroj ore. Do më lini të flas dhe të shpjegoj gjënë apo doni të vazhdoj me ju dhe t’iu bëj atë që di të bëj unë?”.

“Mos kërcëno”, i ka thënë Blendi Fevziu, kryeministrit.