Si do ja thonë nënës lajmin o zot/ Vd.iq në vend nga go.ditja e fo.rtë, identifikohet shqiptari (Emri+Foto)

Identifikohet viktima e një ak.sidenti të rë.ndë që ndodhi dje në Itali, rreth orës 5.30 të mëngjesit. Viktima, shkruajnë mediat italiane, është një 42-vjeçar me origjinë shqiptare dhe banues në Bondeno në provincën e Ferrara. Ai ishte kryefamiljar, bashkëshort dhe baba, dhe quhej Mentor Carkaxhia.

Ai ishte në bordin e një makine Chevrolet me ngjyrë gri, e cila është shkatërruar plotësisht në pjesën e përparme pasi doli nga rruga, për arsye të paqarta dhe përfundoi në një kanal.

Shqiptari, për arsye që po hetohen nga policia, është përplasur kokë më kokë me një tjetër makinë Peugeot që përfundoi përmbys në korsinë tjetër të rrugës, brenda të cilës ndodhej një burrë 41 vjeç dhe një grua 46 vjeçe, të cilët u dërguan në spital dhe ndodhen në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ishin zjarrfikësit nga Carpi ata që nxorën çiftin nga makina dhe gjithashtu trupin e pajetë të 42-vjeçarit shqiptar. Në vendngjarje u desh edhe ndërhyrja e helikopterit për të transportuar të plagosurit në spital. Fatkeqësisht, për shqiptarin nuk kishte mbetur asgjë për të bërë nga bluzat e bardha sepse kishte vdekur në vend.

This slideshow requires JavaScript.