Sapo ndodhi/ Policia ‘blindon zonën’, 30 persona lajnë në gjak djalin e Politikanit të njohurNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Kosovë. Bëhet me dije se 30 persona kanë rrahur = djalin e politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq teksa po dilte nga shkolla në Llapnasellë të Graçanicës.Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, përmes një njoftimi zyrtar.Sipas policisë, si pasojë e rrahjes, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për mjekim në Spitalin e Graçanicës.

Për këtë rast, deri tani janë arrestuar shtatë persona të dyshuar.