Po ecte shëtitje bashkë me…si iu afruan dhe si e ‘ek.zekutuan’ në sy të…Ah e tm.errshme, dalin detajet tronditëse që tmerruan vendinDetaje të reja janë zbardhur pak pas ngjarjes së tmerroi Himarën, ku u ekzekutua me armë zjarri ndërtuesi Niko Goro.Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9 të mëngjesit të sotëm, teksa biznesmeni ishte para supermarketit të motrës së tij në Himarë.Mësohet se biznesmeni është qëlluar nga një furgon në të cilin ndodheshin 4 persona. Një nga këta persona ka dalë nga furgoni dhe ka qëlluar në drejtim të biznesmenit duke e lënë të vdekur.

Po ashtu ka mbetur e plagosur motra e tij në këmbë, e cila është jashtë rrezikut për jetën.

Niko Goro është kushëri i kryebashkiakut të Himarës, Jorgo Goro, dhe njihet si biznesmen në fushën e ndërtimit.