Paskan qenë të thella punët/ Tea zbulon për të parën herë çfarë po ndodhte me jetën e Andit jashtë programit kur ishin bashkë në emisionIsh-konkurrentja e “Për’puthen” , Tea Trifoni ka dhënë një intervistë ekskluzive në aplikacionin Për’Puthen, ku zbulonte arsyen e ndarjes nga Bearti dhe raportet me Andin.Gjatë kohës sa Andi ishte pjesë e programit, ndjekësit aluduan për një lidhje të fshehtë të tij me konkurrenten Melisa, e që pas daljes së saj dyshja vazhdimisht janë takuar.Tea e ka pranuar se ka qenë një lojë dhe ka kërkuar falje, por ndërkohë ajo ka theksuar se në këtë lojë nuk ishte e vetme por së bashku me Andin, për këtë arsye ajo thotë se ndihet e zhgënjyer nga Andi për mënyrën se si ai reagoi pas gjithë skandalit, duke u tërhequr dhe duke ia lënë të gjithë peshën e fajit asaj.