Oh zot ç’po bëhet/ Ngrihet kuja te Shefqet Ndroqi, ç’ndodhi aty? Vjen lajmi tr.agjik…Një tjetër vdekje nga COVID. Pak më parë një 70-vjeçar nga Elbasani ka ndërruar jetë.Mësohet se i moshuari kishte disa ditë që ishte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi” ku po trajtohej nga Covidi.Pritet që rasti i tij të konfirmohet në përditësimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Kujtojmë se ditën e djeshme, nga 2560 teste të kryera kanë rezultuar 694 persona pozitiv me Covid-19. Sakaq betejën me virusin nuk kanë mundur që ta fitojnë 6 pacientë, mes tyre edhe një 28-vjeçare shtatzënë.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, ditën e djeshme kanë humbur jetën 6 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: mjeku 66 vjeçar Ilirjan Draçi, një 28 vjeçare, një 61 vjeçare, një 76 vjeçare, dhe një 78 vjeçar nga Tirana, një 63 vjeçare nga Elbasani.