“O do hidhem nga kati i 3 i studios”. Plas sherri në emision mes Gazetarit dhe Pano Sokos: Do ishte në burg tani por të shpëtoi…Situata e krijuar te Aeroporti i Rinasit ka ngjallur debate të ashpra në emisionin Breaking mes gazetarit Bledi Mane dhe Përfaqësuesit të nisma Thurje, Pano Soko.Debati mestyre agravoi deri në ofendime të rënda personale.Pjesë nga debati

Mane: Ndjehem vërtetë i ofenduar si qytetar shqiptar. Albcontroll është kthyer në një kuplara politike, një bordello më mirë, ku 50%  e punonjësve janë të majtë dhe të djathtë, që ka emrat e  njerëve të ministrave dhe ish-ministrave, ku PS i bën ndere PD dhe kontroverse. Ndoshta Pano Sokos si ish-zyrtar i LSI  nuk të bën përshtypje kjo situatë, se nuk dua ta ngacmoj se jemi dhe në fushatë elektorale.

Soko: Nuk jam as LSI dhe as i PS e PD.

Mane: AKBN, agjencia e licencimit të minierave, mori hov madh me ty ku punoje atje.

Pano Soko: Ti mund të flasësh sa të duash, por nuk e mbron dot PS-në. Unë punonjës shteti kam qenë dhe jam i nderuar, por nëse më sulmon ti vazhdo jepi. Ti je shërbëtor i qeverisë, e di shumë mirë se si paguhesh dhe kur merr rrogën.

Bledi Mane: O shoku po të ishte gazetaria si mua ti do flisja live nga dhoma e burgut 313, bashkë me mentorin e NISMËS. Ti që ke licencuar gangsterët për minierat e Bulqizës. Hiqe golfin dhe tregoje siç numëroje milionat e euros së krimit të Bulqizës.

Pano Soko: Kur sa ka kam takuar njerëz ti nuk e kishe mendjen. Vazhdo e mbro PS-në. Ajo ka qenë aty, ministrja Balluku e ka marrë 6 mijë euro dhe nuk është ankuar. Ajo është një kompani që nuk financohet nga shteti shqiptar dhe është autonome. Nuk e kam parë të ankohej Balluku. Ajo pagë kontrollohet nga sistemi evropian i kontrollit që është në Bruksel. Më shqetëson më shumë arroganca me të cilin po trajtohen. Nëse kryeministri do të kishte qenë i hairit ti kishte lënë qokat me raki në Përeet dhe të linte fushatat, por jo ai vazhdoi qokat e tij me raki në Tepelenë. Të uli hundën e të zgjidhë hallin. Ato 26 njerëzit duhet të mbajnë përgjegjësi. Nuk mund të flasë Rama sikur është mbreti i Shqipërisë.

Bledi Mane: Kur flet Pano Soko për raki, bëhesh të derdhesh shishen dhe ta boshatisësh.

Pano Soko: Boll, mos u  merr me mua, se nuk ta shpëtoj dot PS, nuk e ke nga unë, mos u mërzit se nuk ta shpëtoj PS-në

Bledi Mane: O AKBN-ja më dëgjo mua tani, po mbeti PS te unë do të hidhem nga kati i tretë i studios

Pano Soko: Unë jam i ndershëm në AKBNN, ti je një gazetar shantazhist dhe ke kërcënuar gazetaret. Po na tregon ti se nuk i mbron ti PS-në. Ti je bërë gangster dhe i kërcënon dhe gazetaret.

Bledi Mane: Ma thuaj kë kam kërcënuar, ma thuaj emrin në studio tani.

Pano Soko: Nuk e kam pse ta them publikisht, do ta them në privat.