Ndryshimet në dhëmbë dhe veshë, teoricientët nxjerrin zbuluar planin e Kim Jong Un: Personi që u kthye në publik është sozia e tij

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un vazhdon të turbullojë ujërat në të gjithë mediat ndërkombëtare. Së fundmi, por pretendohet se personi që është rishfaqur në publik pas kaq shumë thashethemesh se diktatori ka ndërruar jetë, nuk është vërtetë Kim Jong Un, por sozia e tij.

Media shtetërore e Koresë së Veriut transmetoi imazhet e Kim në një ceremoni ku preu shiritin e një fabrike plehrash të premten e kaluar në periferi të Phenianit, por teoricienët në rrjet këmbëngulin se ai nuk është vërtetë lideri suprem.

Ata kanë qenë shumë të vëmendshëm ndaj detajeve dhe kanë vënë re si veshët dhe dhëmbët e Kim Jong Un, nuk janë të njëjta me atë që doli në ceremoninë e mbajtur para pak ditësh. Një prej këtyre teoricienëve ka qenë edhe saj ish-deputetja Louise Mensch.

Nuk është i njëjti person. Këto dy foto nuk tregojnë të njëjtin person,”- shkruhet në postim në Twitter.