Ministrja Belinda Balluku niset me urgjencë te Aeroporti i Rinasit, ‘del tym i zi’, çfarë ndodhi aty? Zbardhen detajetPas pezullimit të punës në Aeroportin e Rinasit, Ministrja Belinda Balluku ka mbërritur atje me urgjencë ku është takuar nga afër me 60 kontrollorë ajrorë, të cilët i kanë paraqitur ministres kërkesat e tyre, në të cilat dhe rritjen e pagës.Takimi ka zgjatur shumë pak dhe bëhet me dije se nuk është arritur asnjë marrëveshje, pasi Ministrja Balluku nuk i ka pranuar kërkesat e kontrollorëve.