“Më trafikuan të shes dro.g.ë”, shqiptari ‘çudit’ policinë dhe dynjanë

I janë vënë pranga nga policia teksa ishte duke shitur dro.gë në mes të Anglisë. Por habia më e madhe ishte kur u mor në pyetje nga policia.

Shqiptari Romeo Vrapi i deklaroi policisë se ai ishte mashtruar nga një grup kr.i.minal dhe pas mbërritjes në Angli e kishin detyruar të shiste dr.og.ë, pasi i kishin kërcënuar familjen.

26 vjeccari  është dënuar me katër vite e tre muaj burg nga gjykata e Leëes Croën Court pasi u gjet fajtor për shitje kokaine dhe kanabisi.

Kur oficerët e Sussex Police i kontrolluan shtëpinë i gjetën 140 stërlina mbi tavolinë. 1,250 stërlina të tjera në një sirtar bashkë me një sasi kanabisi dhe 170 gram kokainë.

Brenda një valixhe të zezë iu gjet edhe një pasaportë e falsifikuar