“Ma la mua fajin, por…”. Pas deklaratës dhe akuzave të Teas, vjen reagimi i bujshëm nga Andi që po bën namin në media: Unë do…Ish-konkurrentja e Për’Puthen, Tea Trifoni dha dy ditë më parë nj intervistë eskluzive në aplikacionin më të ri që shkarkohet për 3.99 euro, ku zbuloi se përse ishte ndarë nga partneri Beart Rexhepi, deklaratë që nxiti dhe reagimin e këtij të fundit. Por në intervistë Tea foli dhe për arsyen se përse bëri lojën duke dalë çift nga emisioni me Andin, duke theksuar se ai ja kishte lënë asaj gjithë peshën e fajit.Por pas kësaj deklarate, ka ardhur dhe reagimi i Andit, i cili në një status në Instastory ka paralajmëruar se do të japë dhe ai variantin e tij për këtë çështje.