Lajmi dhimbshëm për Jozefina Topallin, mes lotësh e njofton para gjithë shqiptarëve: Humbja e parakohshme më pikëlloiKryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka dalë pak më parë me një reagim për lajmin e dhimbshëm të ndarjes së parakohshme nga jeta të klerikut të njohur shkodran Fejzi Zaganjori.Topalli shkruan se ka pasur fatin ta njohë nga afër dhe ai ishte një burrë i civilizuar dhe më zemër të madhe.“Mora vesht per ndarjen nga jeta te H . Fejzi Zaganjori.

Une kam patur fatin ta njoh dhe kam patur konsideraten me te vecante per H.Zaganjorin.

Njeriu humanist, besimtar, burre i civilizuar e me zemer te madhe i ka bere nder qytetit te Shkodres.Ai e meritonte titullin “ Mirenjohje e Qytetit’,

I perkushtuar ndaj besimit, paqtimit ai gezonte respektin e te gjithe atyre qe e njihnin. H. Fejzi Zaganjori ka patur nje kontribut te spikatur sidomos ne momentet e veshtiravte Shkodres.

Ngushellimet me te thella per familjen.

Pushofte ne paqe!”, shkruan Jozefina Topalli.