Lajmi bujshëm/ Bëri krenar një Shqipëri të tërë me medalje, vjen njoftimi i rëndë për Peshëngritësin Arbër ÇerçiziPeshëngritësi Arbër Çerçizi i është nënshtruar testit të antidopingut të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Sipas mediave, ai ka rezultuar pozitiv me kokainë.Kjo federatë vendosi ta pezullojë Çerçizin përgjithmonë nga sporti duke qenë se është përsëritës.Çerçizi ka marrë pjesë në disa gara ndërkombëtare të peshëngritjes, ku ka fituar edhe medalje argjendi dhe bronzi, dhe ka ngritur flamurin kuqezi në poduim.

Vijon…