Lajme jo të mira nga Futbolli/ Ç’i ka ndodhur Igli Tares? Presidenti i Lazio jep njoftimin e rëndë dhe hedh dyshimet e forta se…Presidenti i klubit të Lazios Claudio Lotitto ka bërë me dije se Drejtori sportiv i Lazio, Igli Tare është infektuar me COVID.“Igli Tare është gjithashtu pozitiv me Koronavirus. Megjithatë sot nuk iu tregon askush nëse është dikush i infektuar apo jo. Ekziston një pasiguri në ligje rezultatet e tamponëve.Sipas mendimit tim gjithçka duhet ta vendosë mjeku. Për ndeshjen me Torinon ne morëm rezultatet e tamponëve dhe pasi lojtarët rezultuan negativë zbritën në fushë,”- u shpreh Lotito për “La Repubblica”.