Lajm i hidhur, shuhet aktorja e njohur

Shuhet aktorja e njohur, Shirley Knight. Ajo vdiq në moshën 83-vjeçare.

Sic shkruajnë mediat e huaja, Knight ndërroi jetë të Mërkurën në shtëpinë e së bijës në San Marcos, Teksas.

Ajo, vajza, Kaitlin Hopkins, ka bere një postim të gjatë në Facebook.

Karriera e Knight e barti atë nga vendlindja e saj në Kansas në Hollywood dhe më pas në teatrin e New York dhe Londër dhe përsëri në Hollywood.

Ajo ishte e nominuar për dy Tonys, duke fituar një. Vitet e fundit, ajo pati një rol të përsëritur si Phyllis Van de Kamp (vjehrra e personazhit Marcia Cross) në shfaqjen afatgjatë të ABC, Desperate Housewives, duke fituar një nga shumë nominimet e saj Emmy.