Lajm i fundit/ ‘Plas sherri’ mes LSI dhe PDIU, KAS merr vendimin urgjent, zbardhen debatet e ‘nxehta’ në mbledhjeNjë diskutim i fortë është zhvilluar pak më parë mes Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe PDIU.Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka vendosur që anëtari i katërt i qendrave të numërimit të votave të jetë i LSI-së.Në këtë mënyrë KAS ka rrëzuar kërkesën e bërë nga PDIU, e cila kishte pretendime që ky vend i përkiste forcës së saj politike.

Tashmë PDIU-së i mbetet dhe një mundësi, që ta ankimojë çështjen në fjalë në Kolegjin Zgjedhor.

Vijon…