Lajm i fundit/ P.las ar.ma në mëngjes, ka të vr.arë dhe të pl.agosur, detajetNjë ngjarje tragjike është shënuar që në mëngjes.Bëhet me dije se është vrarë me armë zjarri ndërtuesi Niko Goro.Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9 të kësaj paraditeje.

Bashkëshortët Goro po shëtisnin në shëtitoren e Himares.

Është plagosur ndërkohë dhe bashkëshortja e tij.

Goro ehte qëlluar me armë zjarri.