Lajm i fundit/ Infektohet me COVID Ministri, del ur.gjent zëdhënësja dhe zbulon se ai …(Emri+Foto)Ka rezultuar pozitiv ndaj testit për COVID, Ministri i Jashtëm austriak Alexander Schallenberg.

 “Si masë paraprake të gjithë anëtarët e qeverisë do të testohen. Dyshohet se ministri i jashtëm mund të jetë infektuar në Këshillin e Punëve të Jashtme në Luksemburg, gjatë një takimin me Homologët e tij të Bashkimit Evropian”, tha zëdhënësja e Ministrisë.Po ashtu bëhet me dije se Schallenberg nuk kishte simptoma të koronavorusit.