La në mes emisionin, Renato Mekolli u mbyll gojën të gjithëve, zbulon të vërtetën që ‘po mbahej e fshehtë’Ditën e djeshme u bë nami në media lidhur me lajmin se Renato Mekolli la në mes emisionin ‘Hell’s Kitchen’.Skenaristja e programit, Zefina Hasani sqaroi se Renato la në mes emisionin për arsye krejtësisht personale.Ndërkohë vjen edhe reagimi nga vetë Renato, i cili përmes një postimi në Instagram shkruan:

‘Disa do gëzohen, disa do mërziten! Vazhdimit nuk i dihet…Fund!’.

Por shefi i kuzhinës nuk e le me kaq, ai psoton edhe këngën ‘Plas’ të Flori Mumajesit, ku citon:

‘S’kena me u pa më bashkë’.

Mos ndoshta Renato ka hatërmbeteje dhe ky ishte një diss për programin që drejtoi deri tani?!