Kjo na trishtoi shumë, ndahet nga jeta legjenda e muzikësËshtë ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare një nja ikonat e muzikës botërore, Jerry Jeff Walker.Këngëtari dhe tekstshkruesi u mposht nga kan.ceri, i cili ishte rikthyer për herë të dytë.Walker doli nga skena e Greenwich Village të Nju Jorkut në vitet 1960 dhe ishte një anëtar themelues i bendit Circus Maximus.

Ai u transferua në Teksas në vitet 1970 dhe në 1972 shënoi një hit me versionin e tij të këngës Guy Clark.