Kinematografia në zi, humb jetën aktori i njohur

Aktori i njohur për fëmijë Philip McKeon ka ndërruar jetë ditën e djeshme në moshën 55 vjeçare.

Lajmin e hi.dhur e ka bërë të ditur një zëdhënës i familjes.

‘McKeon vd.iq në Teksas pas një sëmundjeje të gjatë’, tha zëdhënësi i familjes Jeff Ballard në një njoftim për lajmet.

Kujtojmë që aktori u bë i njohur me rolin e Tommy Hyatt, djali i personazhit titullar në shfaqjen televizive ‘Alice’, i luajtur nga Linda Lavin dhe që u transmetua nga viti 1976 deri në vitin 1985.