Keni këto shqetësime e nuk ndiheni mirë? ISHP paralajmëron qytetarët: Ja çfarë duhet të bëni

Me lehtësimin e masave shtrënguese në Shqipëri, ministrja Ogerta Manastirliu thotë se është shumë e rëndësishme që secili prej nesh të tregojë kujdes maksimal për të ruajtur veten dhe të tjerët.

Më poshtë keni disa rregulla të rëndësishme për të kufizuar përhapjen e COVID19, postuar nga ministrja e Shëndetësisë.

97498659_950272215428829_9201661780332380160_o

Ndërsa ISHP ka publikuar disa këshilla se si mund të përballemi me stresin gjatë kësaj periudhe te veshtire per shkak te javeve te gjata te izolimit.

ISHP thekson se eshte normale te ndihet shqetesim, konfuzion apo frike. Ajo qe mund t’ju ndihmoje eshte biseda me njerez te cileve u besoni.

Nder te tjera duhet te ndergjegjesoheni se jo gjithcka degjoni lidhur me virusin mund te jete e vertete.

Duhet gjithashtu te menaxhoni emocionet ne menyre te shendetshme.

perballja me stresin covid