Humbi kolegun dhe mikun e ngushtë, shpërthen mjeku për ndarjen nga jeta të Bledi Ninit: Në këtë ditë të zezë, k*rvat bëjnë ahengDitën e sotme ka ndërruar jetë si pasojë e Covidit mjeku ortolaringolog Bledi Nini, i cili ishte dëguar në Itali për të marrë mjekim më të specializuar, nga ana e familjarëve të tij. Vdekja e tij ka sjell reagim të madh në rrjet ku miqtë e tij kanë shprehur hidhërimin e madh për ndarjen e parakohshme të mjekut 48-vjeçar.Lajmi ka tr.onditur komunitetin e bluzave të bardha. Mjeku Renato Osmenaj ka shpërthyer me zemërim ndaj faktit që ditën e sotme, Asambli i Valleve mbajti një koncert para Sanatoriumit.“Ike ti vëlla i mirë! Më çave zemrën dhe shpirtin. Mburresha me ty se të doja shumë. M’u kujtua nëna ime për filxhanin e kafesë që theve te shtëpia ime kur ishim të vegjël.

Dhe në këtë ditë të zezë për ne, k*rvat bëjnë aheng. Mirë u takofshim shpirti i vëllait,” shkruan ai.