Humbi gruan nga Covid, rrëfimi tr’onditës i burrit: E shoqëroja në tualet, kollitej dhe i binte të fiktë, ja fjalët e fundit që më tha



Një burrë nga Britania i cili humbi gruan e tij nga Covid, ka bërë një rrëfim tr’onditës për atë që ajo kaloi.



“Gjërat u përkeqësuan nga dita në ditë. Erdhi një moment kur e shoqëroja në tualet, kollitej dhe më pas i binte të fikët. Kur e ktheva në dhomë, i thashë që duhet të merrnim një ambulancë. Ajo ishte e tmerruar vetëm nga ideja se duhet të shkonte në spital”.



Një ditë pasi u shtrua në spital, mjekët i thanë Rob se Helen kishte nevojë të futej në kujdes intensiv dhe vendosi të pranonte për të mbajtur gjallë partneren e tij. “I thashë Helen se do të bëjnë më të mirën për ty dhe ajo pranoi. I thamë njëri-tjetrit ‘të dua’ dhe këto ishin fjalët e fundit që folëm”, rrëfeu Rob i trishtuar.

Ai së bashku me tre fëmijët, Kyle, Carly dhe Caitlin falenderuan stafin mjekësor të kujdesit intensiv që qëndruan pranë Helen deri në momentin e fundit.