“Gjeta motrën duke i bërë… burrit tim, ai e kishte kapur tek **** dhe ulëriste nga kënaqësia”, historia e fortë që na la pa fjalëKjo është letra që një grua 35-vjeçare i ka dërguar psikologes duke i kërkuar mendim dhe sugjerim…“Jam një grua 35 vjeçe dhe kam 8 vite martuar. Nga kjo martesë kam një vajzë 5 vjece. Unë jetoj më burrin dhe vajzën, ndërsa në pallatin tonë jeton edhe motra ime. Ajo është 5 vite më e vogël dhe punon në bankë.Kur ka rënë diskutimi se përse ajo nuk ka vendosur ende të martohet, ajo më tregonte se i pëlqenin aventurat dhe se nuk duron dot të rrijë shumë gjatë me një mashkull dhe se bie në monotoni. Të gjitha këto mi thonte duke qeshur dhe unë kurrë se kisha menduar se i kishte seriozisht.

Deri sa një ditë u ktheva nga puna më herët sepse isha bërë pis dhe duhej të ndërrohesha, kur gjeta në shtratin tim, në shtratinnn tim, burrin dhe motrën.

Ajo po i bënte s*** oral ndërsa ai e kishte kaur prej flokësh dhe po ulërisnte nga kënaqësia.

Mu errën sytë dhe nuk e besoja dot atë që po shikoja. Fillova të bërtas si e çmendur, iu  hodha sipër të dyve dhe i qëllova ku më kapte dora.

Ajo mori rrobat dhe iku më vrap nga shtëpia, ndërsa ai përpiqej të më qetësonte. E nxora jashtë dhe u mundova të mbledh veten sepse nuk doja që vajza të me shihte në atë gjendje.

Tani kanë kaluar dy javë dhe unë nuk di çfarë të bëj. Nuk e fal dot dhe as e harroj dot atë skenë që pashë. Por kur mendoj të ndahem, sdi a mundem tia dal dhe ti jap vajzës jetën që do… ju lutem më ndihmoni”.

Përgjigjja e psikologes britanike Deidre:

“Më vjen shumë keq për këtë që më treguar, e marr me mend se sa keq jeni ndjerë dhe ndiheni akoma. Unë tani nuk mundem të të them asnjë këshillë, sepse është shumë e nevojshme që ju të merrni kohën tuaj për tu qetësuar dhe marrë veten.

Jepini vetes tuaj kohë të mjaftueshme për të shëruar plagët, e më pas ndiqni zemrën dhe logjikën. Nëse ndjeni qoftë dhe një fije dyshime, ndahuni dhe mos e fusni veten në një martesë që nuk do tju bëjë të lumtur”.