“Është duke ju futur në kurth…”. Çfarë nuk u ‘dëgjua’ dje në emision? Blendi Fevziu bën deklaratën e fo.r.të ndaj Ramës

Në emisionin e djeshëm “Opinion” është zhvilluar një debat shumë i fortë mes gazetarëve të kronikës dhe Kryeministrit Edi Rama. Teksa po flitej lidhur me makinën e blinduar ku kreu i qeverisë hipi disa ditë më parë, Fevziu iu ka bërë thirrje gazetarëve të mos ndaleshin më në këtë çështje, pasi Rama ‘ishte duke i futur në kurth’.

“Po ju fut në kurth ore, lëreni këtë muhabetin e makinës së blinduar, të dalim te çështja tjetër”.