EMRI/ E rëndë, zbulohet arsyeja përse tentoi t’i jepte fund jetës 48 vjeçari, ishte…Ditën e sotme një person tentoi t’i jepte fund jetës duke pirë detergjent. Mësohet se personi quhet Artur Llanaj, 48 vjec nga Delvina dhe babai  i katër fëmijëve.Sipas informacioneve mësohet se ai ka ndërmarrë këtë akt të rëndë, pasi nuk kishte arritur që të siguronte paratë për të blerë alkool, nga i cili kishte varësi.Mësohet se 48 vjecari është i divorcuar ndërsa ka qenë edhe dy  herë i dënuar për dh.unë në familje. Llanaj është dërguar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia e Delvinës ka nisur hetimin.