Ekskluzive/ “Valdrin Pjetri i inkrim.inuar”, Basha tro.ndit socialistët nga ShkodraKryedemokrati Lulzim Basha nga Shkodra ka leshuar nje prej akuz.ave me te renda ndaj kryebashkiakut te zgjedhur ne 30 qershor Valdrin Pjetri.Duket se edhe dhendrri i ri qe Rama i propozoi metropolit verior rrezikon te kete fatin e te perjashtuarve nga jeta politike per shkak te dekrimi.nalizimit.“Kemi informacione qe kryebashkiaku i ri qe Edi Rama dhe rilindja ju ka ofruar shkodraneve, eshte nje tjeter er i botes se erret, kontigjent me te shkuar problematike. Valdrin Pjetri na rezulton me precedent penal ne vitin 2001 ne Itali.

Ne po verifikojme keto te dhena dhe sapo te disponojme dokumentacionin perkates do ta bejme publik. Keshtu shkodranet do te kene mundesi te shohin se cila eshte oferta e rilindjes kriminale te Edi Rames. Bashkite nuk do ti leshojme, jemi te vendosur per kete dhe do te japim zgiidhjet tona, meson ekskluzivisht ShkodraNews, te jete shprehur Basha.

30 qershori eshte nje proces i paligjshem” deklaroi Basha ne takimin me strukturat e PD Shkoder, ku nuk munguan pyetjet dhe pergjigjet nga anetaresia dhe vete kryedemokrati.

Edhe me heret ka patur zera per te shkuaren e erret te Valdrin Pjetrit, por vete ky i fundit i ka mohuar kur eshte pyetur nga mediat. Opozita sa here qe ka deklaruar apo ka cituar te tilla akuza, ka tronditur jo pak opinionin publik./Shkodranews