E tm.errshme/ Merr fl.akë makina, shoferi nuk e kuptoi, sapo e pa…njerëzit ul.ërisnin, oh zot çfarë skene…Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në Tiranë te Rruga e Kavajës.Një makinë ka marrë flakë në ecje duke vënë në alarm drejtuesin dhe kalimtarët.Menjëherë pas njoftimit të bluve, në vendngjarje ka mbërritur dhe zjarrfikësja e cila ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

Njoftimi:

Më datë 17.10.2020, rreth orës 13:55, në rrugën e “Kavajës”, një mjet ka marr flakë në lëvizje, ku ka vetëm deme materiale. Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po bëjnë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë vijojnë punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.