E thumboi dhe i shk.atërroi figurën, Alketa Vejsiu zihet ke.q me ndjekësit e tij pasi i përmendin ***, sharje dhe of.endime….

Olti Curri ka qenë një ndër kritikuesit e parë ndaj Alketa Vejsiut, duke e quajtur performancën e saj në Festivalin e Këngës në RTSH, si karaoke

“Nuk është nevoja të marrësh kohë televizive në një festival që organizohet nga televizioni shtetëror për të hequr ksimin për të kënduar si të të vijë…ka edhe metoda më ekonomike dhe pak bezdisëse për veshin e publikut që është njoftuar se do të dëgjojë garë këngëtarësh jo karaoke private”, ka shkruar Olti në një postim në “Instagram”.

Këto kritika u mbështetën edhe nga një pjesë e publikut duke i dhënë mbështetje të plotë Oltit.

Në një postim, një fans i saj i ka shkruar Alketës se “vetëm Olti Curri të del hakut ty”. Ky koment mesa duket e ka acaruar shumë moderatoren dhe ajo i ka drejtuar gishtin e mesit me një emoji.