E rë.ndë/ Djali i milionerit të njohur përplas për vde.kje 25-vjecarin shqiptarNjë ngjarje e rë.ndë ka ndodhur në Greqi ku një 5 vjeçar shqiptar me profesion inxhinier ka mbetur i vd.ekur për shkak të një aksidenti në kryeqytetin helen.Sipas mediave atje, thuhet se personi që e është përgjegjës për këtë aksident, është një 19 vjecar, djali i një prej milionerëve të njohur në Greqi.I riu shqiptar ishte duke drejtuar një motorçikletë teksa u përplas nga një makinë “Mercedes GLE”, ku në timon ishte djali 19-vjeçar i një pronari të njohur të anijeve në Greqi.

Mediat greke nuk bëjnë të ditur emrin e biznesmenit në fjalë, ndërsa theksojnë se 19-vjeçari ishte duke u kthyer nga palestra kur ka shkelur shenjën “STOP” duke ecur me shpejtësi në drejtim të motorçikletës së drejtuar prej të riut shqiptar.

Pas aksidentit, 19-vjeçari u arrestua dhe policia ka marrë monstrat e gjakut për të kuptuar nëse greku ishte apo jo nën efektin e drogërave apo alkoolit.

Në një reagim për “Protothema”, familja e të riut shqiptar është shprehur se presin përfundimin e hetimeve për ngjarjen tragjike.

“Ai ishte tepër i ri për t’u përballur me vdekjen. Kishte ëndrra që u prenë në mes. Presim përfundimin e hetimeve për të dalë më pas me një qendrim për atë që na ka ndodhur”, shprehen familjarët.