“E kam pa Babën gati tu myt nanën”. Antonela përlot gjithë shqiptarët: Polici na pa nga dritarja, mami del dhe më thotë se…Një histori e rëndë është rrëfyer në puntatën e djeshme të Për’Puthen, ku Antonela ka shpërthyer në lot teksa rrëfente historinë e trishtë që ka kaluar në fëmijërinë e saj. Pas debateve që u zhvilluan në Për’Puthen Prime, mes Sindit dhe Julit, Antonela është ndjerë shumë keq, dhe është dashur të qetësohej jashtë studios. Por e gjithë kjo është zbuluar në puntatën e djeshme, ku moderatorja Bora Zemani e ka pyetur se përse është ndjerë keq.Antonela ka rrëfyer se i ati i saj tashmë i ndjerë, dhunonte nënën e saj, ndërsa i kujtohej dhe një rast kur ka parë babanë gati duke e mbytur nënën e saj.Antonela: I falenderoj të gjithë që më ndenjën afër mu kujtuan ca gjëra që kam kaluar në familje.Mu kujtua babi që nuk jeton më dhe atë rrëmujën që na bënte në shtëpi mua dhe familjes dhe mamit, kujtoj atë pjesën që po bërtisnin të gjithë dhe s’ndalonte më situata, e humba me dolën lot vetvetiu.

Arjan Konomi: Është akumulim, do thoja unë, se duket sa mirë si këto djem e vajza që dalin në tv, po në fakt është lodhje e madhe, prandaj mos i shihni me zili se pas kësaj ka të tjera gjëra. Edhe Antonela që ne e njohim si vajzë luftarake, por koha akumulon një stres.

Antonela: Më kujtohet natën e fundit që na ka nxjerrë nga shtëpia dhe jemi ndarë aty. kemi shkuar në Itali se ai kërcënonte se donte të ana vriste neve dhe nanën, kemi shkuar në Itali me një veshje ne trup e me asgjë tjetër.

Pas një viti s’kishim dokumenta akoma dhe më thotë dikush në facebook ngushëllime për babin, më ka mbet merak që s’kam qenë në varrim por nëna ime është një person i fortë që s’na ka bërë me ndi mungesën e babës , megjithatë ai duhet.

Ne jena 4 fëmijë dhe jam ndihmuar nënë ta ndihmojë, se po të na kishte lënë dhe ajo se di ku do ishim.

Kemi shkuar në Itali dhe u dorëzuam në polici që të a ndihmonin dhe na thanë s’kemi ca tu bëjmë , ikni ku të doni.

Kishim dhe vëllain 4 vjeç, binte shi atë ditë, del mami me pasaporta dhe thotë s’na pranojnë. Shefi i policië e pa këtë skene dhe na strehoi, për dy vite jetuam në një qendër pastaj gjetëm punë dhe ia dolëm disi. Mami la gjithë jetën e saj këtu se ishte mësuese matematike dhe ka punuar dhe si pastruese në Itali.

E kam pa babën gati tu e mbyt nanën dhe s’kam mujt me ba gjë, se s’kisha ca t’i bëja.