E fundit në Shkodër/ EMRI, arrestohet 50-vjeçari i rre.zikshëm, kishte vr.arë në SHBA, detajet tro.nditëse

Policia e Shtetit sapo ka njoftuar se strukturat e saj po vijojnë me operacionet për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar. Një tjetër person i kërkuar nga SHBA-ja bie në prangat e Policisë.

Uniformat blu njoftojnë se kapet dhe arre.stohet me qëllim ekstradimi drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, 50-vjeçari i dënuar për veprën penale “Vr.as.ja”.

Arben Bregu, 50 vjeç, banues në Shkodër ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi në vitin 2016, Gjykata e Katërt Gjyqësore në Duval, Florida e ka shpallur fajtor për vr.as.jen e një personi.