E bu.jshme/ Rolando njofton tërheqjen…ky është fundit i një epokeFundi i një epoke, mbase më e lavdishmja e historisë do të jetë për kombëtaren portugeze të futbollit largimi i Cristiano Ronaldos.Ai e ka bërë me dije se do të largohet nga kombëtarja e Portugalisë dhe kjo do të ndodhë pas kupës së botës në Katar 2022.Kapiteni i portugezëve që i udhëhoqi drejt fitimit të kampionatit europian do të luajë dhe në Euro2021 dhe në Kupën e Botës së Katarit.

Ai është 35 vjeç dhe duket se pas Kupës së Botës në Katar do t’i japë fund aventurës së tij me Portugalinë.