Ditëgjati nuk bëhet ditëshkurtër/ Tmérr në Fier, i riu i shpëton vdékjes për “fije floku”Një autmjet eshte shkrumbuar nga flakët sot ne Fier. Ngjarja ka ndodhur ne vendin e quajtur Vija e Ngjalës. Në automjet në momentin që kanë rënë flakët ishte vetëm shoferi, i cili fatmirësisht e ka kuptuar defektin e makinës dhe e ka braktisur nga aksi kryesor i rrugës.

Policia dhe zjarrëfikësja kanë mbërritur në vendngjarje me 30 minuta vonesë, duke bërë që mjeti të shkrumbohej totalisht.

Dyshimet janë se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet, ndërsa ende nuk ka një njoftim zyrtar nga Policia në lidhje me ngjarjen.