Ditë zie/ Lind në muajin e 7-të foshnjes, 30-vjeçarja nuk i nuhat as aromën, v.des në sallë, pas saj dhe 17-vjeçari që ishte…zot sa e rëndëNjë ditë e zezë kjo e sotmja për qytetin e Elbasanit. Dy humbje jete janë shënuar si pasojë e COVID.Një 30-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë pas infektimit nga COVID. Sipas informacioneve paraprake, ndaj nënës është ndërhyrë që të sillte në jetë fëmijën e saj në muajin e shtatë, për shkak të gjendjes së rënduar.Pavarësisht ndërhyrjes për të hequr fëmijën i cili gëzon shëndet të plotë, nëna nuk ka mundur që të

Më herët, Covid 19 i ka marrë jetën një 17-vjecari nga Elbasani. I riu ishte i shtruar prej disa ditësh në spitalin covid 1 në kryeqytet, ose ndryshe spitalin Infektiv.

Nuk dihet ende nëse i riu që ka humbur jetën ka pasur sëmundje shoqëruese apo jo, ndërsa vdekja e tij është një nga moshat më të reja që prej fillimit të pandemisë.

Mësohet se i riu ndodhej prej një jave i intubuar në Infektiv, ndërsa nuk ka detaje nga ana e spitalit, se pse gjendja e tij ka qenë kaq e rënduar, pavarësisht moshës së re.