Detajet sho.kuese/ “Ti je Bujari?” Vr.asës me pagesë për biznesmenët në Laç?!

Ngjarja e ndodhur fundjavën e kaluar në zonën e Laçit po mban ende vëmendjen e mediave në vend.

Mësohen të tjera detaje sho.kuese për atentatin e ndodhur në orët e vona të së shtunës, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë, ku u ek.zekutuan biznesmeni Bujar Hasani alias Lika, dhe Paulin Gjergji alias Markaj i cili (ndërroi jetë një ditë më vonë në spital) si dhe u plagos 21-vjeçari Kreshnik Tusha.

Ka shumë dyshime se ky atentat ka qenë i mirëorganizuar dhe paguar nga persona të tjerë, që kanë konflikte me Bujar Hasanin dhe Paulin Gjergjin.

Nga mediat mësohet se autorët kanë thirrur në emër Bujar Hasanin alias Lika, duke i thënë: “Ti je Bujari?”, e më pas kanë që.lluar drejt tij duke e lënë të vd.e.kur në vend. Dyshohet se autorët kanë lidhje me familjet në Nikël, ku nuk përjashtohet pista e vr.a.sësve me pagesë nga kjo zonë.