Detaje që po na tm.errojnë/ Atë e gjetën pas 4 ditësh, spitali jep njoftimin që të th.e.r në shpirt, as prindërit s’po e njohin dot…

4 ditë pasi u rezultua i humbur, është gjetur mbrëmjen e djeshme i vra.rë dhe i dj.egur, i riu nga Ferizaj.

Trupi i tij u gjet ndërmjet fshatrave Gadime të Ferizajt, dhe Kishnapole të Gjilanit.

Burime të Sinjalit brenda Prokurorisë informojnë se i riu që u gjet i vdekur tragjikisht është Shkodran Bytyqi. Policia e ka arrestuar vrasësin e Shkodranit dhe siç mëson Gazeta Sinjali, i dyshuari me inicialet T. L. (emër i njohur për redaksinë), e ka pranuar kryerjen e veprës penale.

Poashtu jozyrtarisht, mësohet se motivi i vrasjes kanë qenë paratë. Kur iu zhduk djali, babai i Shkodran Bytyqit dyshonte se “largimi i tij nga shtëpia ka ndodhur për shkak të një borxhi”.