Çmendet 41-vjeçari, policia ndërhyn në kohë dhe parandalon tràgjedinëPolicia e Bulqizës ka vënë në pr.anda një 41-vjeçar, ndaj të cilit rëndon akuza e dhu.nës në familje.Mësohet se shtetasi L.Xh. ishte duke i rrezikuar jetën të ëmës në banesën e tij, kur policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka neutralizuar duke e vënë në pranga 41-vjeçarin.Këtij të fundit, gjatë kontrollit që iu bë, iu gjetën në trup edhe dy th.kë.  L.Xh. e ka dh.unuar nënën e tij duke e goditur me dru, ndërsa ajo ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.