Pl.umbat fluturojnë në ajër, she.rr mes dy personash, nxjerrin a.r.mët dhe gjuajnë, por…

Një ko.nflikt ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Berat. Mësohet.

Lajm i fundit/ Nuk u hapën negociatat, dorëhiqet kryeministri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur.

Al.arm/ NASA lëshon paralajmërimin e fo.r.të: Sot në Tokë do të…

Gjatë ditës së sotme, do të kalojnë shumë pranë planetit tonë pesë asteroidë. Këtë e.

Video/ “O vari ka*s, ja të marr avokatin”. She.rr mes dy djemve dhe policisë në mes të rrugës: Nuk zgjidhen kështu…

Një pë.r.plasje ka ndodhur mes Policisë Bashkiake dhe një qytetari në rrugët e Tiranës. Në.

Video/ Vëllai i Alketa Vejsiut iu ha.k.ërrehet gazetarëve, polici i ‘mbyll’ gojën me duar, ai s’dorëzohet, ja ç’u bën më pas…

Gjykata e Lezhës, ka liruar nga bu.r.gu Endrit Vejsiun, vëllain e Alekta Vejsiut, në një.

Al.armante/ Historia rrë.qethëse e Alvinit që u braktis në Siri, tr.ondit gazetari zbulon fajtorët e vërtetë: Zë i dridhur, pas Gazhelit qëndron…

Historia e 11-vjeçarit Alvin Berisha, i cili mbahet prej 5 vitesh në kampet e ISIS-it.

“Doktori më tha…u mërzita për familjarët…”. Gruaja nga Shkodra rrëfen historinë prekëse, por ka dhe një mesazh…

Në Shkodër është organizuar një aktivitet sensibilizues në kuadër të muajit tetor, i cili edhe.

‘Ik ore byt*qir’/ De.gradojnë deputetët e PS, mes tyre dhe Vasilika Hysi: Mbylle, kujt i thua…pse ja *** këtij moj…

Seanca e djeshme plenare më shumë sesa një seancë diskutimi për projektligjin për buxhetin faktik.

“Na pl.asi ka*i…”. Shp.ërthen burri i ish-ministres së Ramës, bën ‘telef’ qeverinë

Teksa sot vuloset ajo që po artikulohej prej kohësh, se Shqipërisë nuk do ti hapen.

K.ujdes, pamje të rë.nda/ Hedhin he.l.m, fëmijët duke qarë, të dj.egur dhe shpërfytyruar, arsyeja tr.onditëse

Turqia ak.uzohet se po përdor ar.më të ndaluara në Siri, ndërkohë që mediat e huaja.