Ndriçim Xhepa: E gjithë jeta jonë ishte propagandë, Ja pse jemi sot në pozicionin e deleve

Me të folmen tiranase e pa teklif, diku-diku me fjalë të pa “lustruara”, me natyrën.

“Joo, nuk e di pse ma dha shpirti që dje…”. Artistët në lot për Nexhmije Pagarushën, rrjeti ‘zien’ me fotot e bilbilit të muzikës shqiptare

Fill pas lajmit të ndarjes nga jeta të ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, shumë.

Arti shqiptar në zi. Vdes këngëtarja dhe aktorja e suksesshme shqiptare, na le me dhimbje të madhe, jemi përlotur për ty

Një lajm i trishtë dhe i hidhur është mësuar sot. Ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Lamtumirë regjisor, do na mungosh! Lajm i hidhur këtë mëngjes, ndahet nga jeta…

Ndahet nga jeta regjisori i njohur gjirokastrit Note Buzo. Mësohet se momentet e fundit të.

‘O babiiii’, vajza e Xhevdet Ferit rrëqeth me dedikimin për të atin pak javë pasi e humbëm

Ndarja e parakohshme nga jeta e aktorit Xhevdet Feri la pas një dhimbje të madhe.

‘Shumëkush se dinë që isha…’. Kadri Roshi në një rrëfim prekës, si u bë një yll i filmit dhe teatrit…

Poeti dhe kineasti Petrit Ruka në librin “Kadri Roshi, Kalorësi mbi det” rrëfen shumë histori.

Historia rrëqethëse/ Arturi jeton pranë shtëpisë së të dashurës, por Fridën po e fejojnë me operativin

E keni dëgjuar shpesh apo rrallë, pak rëndësi ka, këtë fjalë. Por për personat që.

Bashkëshortja feston 58-vjetorin, Zef Deda i bën surprizën më të bukur

Aktori i madh Zef Deda u ka ngrohur zemrat fansave te tij permes nje urimi.

Libri me rrëfime për gratë e Bllokut që ka marrë shumë kritika, Meta takon mjekun autor dhe thotë ‘bombën’

Botimi i librit të mjekut Isuf Kalo ka ngjallur këto ditë një valë reagimesh pro.

Njihuni me Alea Mehaj, 7-vjeçarja shqiptare në botën e Hollivudit

Talentja e rrallë, 7-vjeçarja shqiptare, Alea Mehaj, e lindur dhe rritur në Norvegji, ka arritur.