Zbulohet dokumenti sekret/ Sigurimsat përdh.u.nonin në grup vajzat e vogla dhe pastaj…

Historie p.erverse, skena pë.rndjekjesh e përdh.unimesh dhe zyrtarë të Degës së Brendshme që shuanin e.pshin.

‘E solli nga Parisi me thonjtë e paprerë’/ Fatos Nano kryqëzon Ramën: Koha jote mbaroi

Ish-lideri socialist, Fatos Nano, pas aktivizimit në rrjetet sociale, ka komentuar situatën politike në vend,.

‘S’jam më Fatmiri që kam qënë’/ Sekondat e fundit të jetës, e hoqi anti-plumbin se nuk e mbante dot, amaneti me “kod” që i la Jaho Mulosmanit: Qëndo bajraktar

Në 2 Nëntor të vitit 1999, bashkëshortja e Jaho Mulosmanit kishte lindur vajzë. Ai, së.

Rrëfimi tro. nditës i Aishe Haklajt/ Fatmiri u tra .dhtua nga bashkëshorti im, u ble me para nga armi. qtë

Edhe pse pas 25 vitesh të  vra sja e Fatmir Haklajt dhe Sami Kërrnajës është.

Berisha urdhëroi eleminimin e Nanos në mars ‘97, si e shpëtoi djali nga Laçi që nuk e takoi më kurrë

Tra.gjedia e marsit ta vitit 1997 e gjen ish kreun socialist Fatos Nano në bu.rgun.

Pasi hynte, shtrihej në të njëjtin shtrat me Enverin dhe përgjumej pranë tij. Ai e pranonte dhe e përkëdhelte…

Isuf Kalo, mjeku personal i Enver Hoxhës ka publikuar librin e tij ku ka rrëfyer.

I tha ish kryeministri se nusja ia drithte, biseda e djalit me Marjetën në bulevard: Ajo nisi të qante, miku i huaj te Liqeni…

Bashkim Shehu, djali tjetër i numrit dy të regjimit komunist, ish kryeministrit Mehmet Shehu, rrëfen.

“Nusja e Bllokut flirte me francezin”, Bashkim Shehu: Ç’më tha babai për lidhjen e gruas sime me diplomatin

Tr.onditjet në shtëpinë e Mehmet Shehut në shtatorin e vitit ’81 kanë qenë dra.matike. Me.

Pasi hynte, shtrihej në të njëjtin shtrat me Enverin dhe përgjumej pranë tij. Ai e pranonte dhe e përkëdhelte…

Isuf Kalo, mjeku personal i Enver Hoxhës ka publikuar librin e tij ku ka rrëfyer.

Rrëfimi që nxori të palarat nga oborri i Enver Hoxhës, vjen reagimi i parë: Shkrim i një nëpunësi besnik ndaj shefit. Askush sot nuk…

Në librin e tij, të botuar nga UET Press, Isuf Kalo solli rrëfimin e ish-mjekut personal të.