Balla jep lajmin e rëndë, ja kush v.diq sot në spital nga CovidKryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të një nëne 32 vjeçare nga Elbasani dhe një djali 18 vjeçar nga k.oronav.irusi ditën e sotme. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të një nëne 32 vjeçare nga Elbasani dhe një djali 18 vjeçar nga k.oronav.irusi ditën e sotme. Përmes një postimi në facebook, Balla thekson se ky a.rmik duhet l.uftuar, duke mos humbur për asnjë moment vigjilencën dhe duke respektuar masat mbrojtëse.Postimi i plotë i Taulant Ballës:Një nënë e re 32 vjeçare nga Elbasani, e cila sapo sillte në jetë foshnjen e saj dhe një djalë 18 vjeç, nuk ia dolën sot ta fitonin betejën me Covid-19. Ky a.rmik duhet l.uftuar duke mos humbur për asnjë moment vigjilencën dhe duke respektuar masat mbrojtëse.

Duke i shprehur ngushëllimet familjeve, ripërsëris apelin që shpreha sot në Kuvendin e Shqipërisë: