Babai thi.kën në fyt gjykatëses në emision, kërkon takim me vajzën, zbulohet historia tronditëse, e mitura përdh*unhej nga njerku në sy të nënës –VIDEO

Historia në vijim, është marrë nga çështjet e trajtuara nga gjykatësja e njohur Ana Maria Polo, transmetuar në Telemundo, me një audiencë rekord.

Rasti në fjalë është një nga ngjarjet më të rënda të ndodhura më parë, ndërsa ka përfunduar në kërcënim me jete live në emision, duke i vënë th.ikën në fyt gjykatëses dhe duke shkaktuar pa.nik dhe tm.err tek publiku në sallë.

Një djalë i ri pasi kishte kryer dënimin prej 4 vitesh bu.rg, i është drejtuar gjykatëses për të kërkuar që të takojë vajzën e tij biologjike, 16 vjeçare, pas ish-partnerja e tij nuk i ka lejuar për vite me  radhë.

Ai rrëfeu se kur ishte njohur me të, ishte 17 vjeç, ndërsa ajo mbi të 30. Pasi mbeti shtatzënë fillimisht ai nuk kishte pranua ta mbante fëmijën pasi ishte ndjerë në presion dhe i papërgatitur.

Pas këtij reagimi nga partneri ajo ishte ndarë dhe kishte vijuar jetën e saj larg tij, dhe pas  lindjes së vajzës kishte krijuar një lidhje të re.

Ndërsa tentonte që të lidhej me të për të parë vajzën, ajo nuk e lejonte.

Kur vajza ishte katër vjeçe, ai kishte gjetur banesën e tyre dhe ishte futur me dhu.në, dhe kishte gjetur partnerin e saj duke larë në vaskë te bijën dhe duke e prekur në vende intime.

Pas kësaj ai e kishte qëlluar me armë, duke e lënë të plagosur rëndë.

Sot ai pretendon se nëna e vajzës së tij nuk e lejon ta takojë të bijë, dhe madje… më e rënda, ajo i ka rrëfyer të bijës së arsyeja pse i ati ishte në bu.rg ishte sepse e kishte përd.hunuar atë kur kishte qenë e vogël.

Pasi gjykatësja ka dëgjuar historinë e rrëfyer prej tij, i është drejtuar gruas, e cila ndodhej përballë.

“Burri im nuk po e prekte në vende in time, por ishte ky që ia bënte ato gjeste të bijës. Nuk dua që ky të ketë asnjë kontakt me vajzën, sepse dua ta mbroj”, është shprehur ajo.

Por ndërsa ajo fliste, Majkëll mori një telefonatë nga e bija, e cila shfaqej duke qarë dhe duke kërkuar që ta takonte.

Më pas në sallë ka ardhur si dëshmitar kushërira e gruas së bashku me djalin e saj të mitur, e cila ka dëshmuar se ka parë vetë që burri i saj aktual abuzonte se*sualisht me vajzën që prej moshës 6 vjeçare.

Po ashtu, si dëshmitar ka ardhur edhe burri i saj, i cili i pyetur se nëse kishte abuzuar, u shpreh: Unë e kam rritur atë, dhe nuk e shikoj si fëmijën tim por si një grua.

Pas kësaj, ai i është drejtuar djalit të dëshmitares duke e qëlluar. Aty kanë ndërhyrë menjëherë efektivët që ndodhen në sallë, por… në këtë moment, në gjendje dëshpërimi, Majkëll i është afruar zonjës Ana dhe me një mjet prerës e ka kapur prej fyti duke e detyruar që të shikojë mesazhin që i ka ardhur nga vajza.

Situata tensionet shumë, dhe Ana pasi dalloi që vajza ishte në një nga dhomat e zhveshjes, e ka dërguar Majkëllin aty.

Pasi janë parë babë e bijë kanë nisur të qajnë dhe përfarohen me mall.

Ndërsa vajza ka rrëfyer se në fakt është abuzuar për vite më radhë nga njerku dhe nëna ka qenë në dijeni të gjithë këtij tm.erri.

Menjëherë janë arrestuar njerku, dhe është shoqëruar edhe babai i saj pas aktit të kërcënimin.

Por nuk mbaron këtu, ndërsa vajza ndodhej në dhomë dhe dëgjonte gjithë historinë, ajo kishte pirë 7 hapa gjumi, për të kryer vetëvr.asje.

E reja është dërguar në urgjencë,  ndërsa e ka shoqëruar nëna vetëm për shkak se ishte nën moshë.

Sipas gjykatëses përgjegjësi për këtë rast tepër të rëndë, do të mbajë edhe nëna, e cila ka lejuar të gjithë këtë abuzim dhe ka mashtruar të bijën duke i thënë se ishte i ati ai që e kishte përdh.unuar.

Përgatiti: ShkodraNews

Videon e gjeni ketu: https://www.youtube.com/watch?v=5I9o7z1dd3U