Anxhela Peristeri humb 22 kilogram, na shpëton të gjithëve dhe na jep “recetën magjike”Kengetarja e njohur Anxhela Peristeri ka rrefyer se ka humbur per nje vit plot 22 kilograme.  E pyetur nga kjo e fundit për kilet e humbura, Anxhela tha se kishte qenë mbipeshë por kishte qenë dëshira e saj për të ndryshuar. Ndër të tjera, Anxhela rrëfeu se vendosi të niste dietën menjëherë pas një videoje që pa duke kërcyer vallen e pinguinit. Ka qenë një udhëtim që kam bërë jashtë shtetit me shoqërinë time dhe po kërcenim vallen e pinguinëve dhe e filmuan e bënë video. Kur shikoja veten time tek vallja si një pinguin i vërtetë thashë nuk mund të jem kështu dhe e vendosa.Dhe sa jam kthyer në Janar kam hyrë direkt në dietë. Dy muajt e parë ishte e vështirë sepse je mësuar me tjetër lloj regjimi por mendoj se çdo njeri kur ka një synim në jetë e bën. Për 6 muaj kam humbur kilet e para dhe pastaj brenda vitit kisha shkuar aty ku doja.”, u shpreh këngëtarja.