Ajo v.d.iq në vend, tezja e Olsianit e sh.okuar nga ngjarja e rë.ndë, në dorë mban… ja si u gjet çifti i vetëhelmuar

Librazhdi u zgjua i tm.erruar sot nga ngjarja e rë.ndë e çiftit të vetëhelmuar 5 ditë pas martese.

Olsian Hajdari 27 vjec, dhe Rezarta Hajdari 19 vjeçe kanë helmuar veten, ndërkohë që e reja ka ndëruar jetë, pak minuta pasi ka mbërritur në spital.

Çifti u pikas në gjendje të rëndë nga nëna e Olsianit.

Tezja e Olsit flet nga spitali

Tezja e Olsian Hajdarit shprehet e shokuar nga ngjarja, ndërsa thotë se nuk e dinë pse çifti ka ndërmarrë këtë vendim ekstrem.

Videon e gjeni te linku më poshtë:

https://www.youtube.com/watch?v=xJop95dlXgw&feature=emb_err_watch_on_yt

Njoftimi i policisë:

Në Spitalin e Librazhdit ka shkuar pa shenja jete shtetasja R.H., rreth 19 vjeçe, si dhe bashkëshorti i saj shtetasi O.H., 27 vjeç, në gjendje të rëndë shëndetsore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve,  banues në fshatin Xhyrë , Librazhd,  pasi dyshohet se janë vetëhelmuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes